banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Dobrá rada vám prináša jednoduchý a rýchly návod na zariadenie, ktoré vám uľahčí zber ovocia (jabĺk, hrušiek, broskýň a podobne) zo stromov.

Recyveci – pod týmto názvom sa rozpoznávajú nápadité vynálezy, vytvorené  recyklovaním nepotrebností, ktoré by ináč skončili v odpadkovom koši. Medzi takýmito „výrobnými materiálmi“ stoja na popredných priečkach obľúbenosti obyčajné plastové fľaše, ktoré vedia šikovní ľudia premeniť na čokoľvek. Od umeleckých diel až po malú veternú elektráreň. Dnes vám ukážeme, ako si z takejto fľaše vyrobiť zberač ovocia.

Postup

Keď príde jeseň a naše ruky nie sú dostatočne dlhé na to, aby sme nimi dosiahli do korún ovocných stromov, väčšinou rozmýšľame nad tým, ako obrať plody z týchto výšok. Zatriasť stromom? Nie, jablká aj hrušky sa pádom znehodnotia, o broskyniach radšej ani nepíšem. Rebrík? Nie. Ten je skvelý na rovný povrch, no moja záhrada je v sklone a pritom o rovnom povrchu môžem len snívať... Takže prichádzajú na rad hrable s uviazanou plastovou taškou, ktorými sa jabĺčka oberať dajú, ale hovoriť o komfortnom zbere by bolo veľmi pritiahnuté za vlasy.

Chcelo by to nápad. Tu je jeden:

K výrobe zberača na ovocie potrebujeme hlavne plastovú fľašu z dvojlitrového nápoja (mala by mať hrubšie steny a nebyť príliš mäkká ako tie, do ktorých sa balia niektoré druhy sódy). Ďalej budeme potrebovať porisko (môžeme si ho kúpiť, alebo vyrobiť z dreva podľa svojich želaní), brúsku či šmirgeľ, fixku, ostré nožnice, nôž.

Na fľašu si vyznačíme tvar výrezu, ktorým budú do jej vnútra padať jablká, hrušky, broskyne atď...). Výrez by mal byť samozrejme väčší, ako veľkosť plodov jednotlivých stromov:

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Je dôležité, aby sme vyrezali časť fľaše tak, že výrez medzi vylisovanými nožičkami „stojana“ fľaše zostal čo najviac pevný. Väčšina plastových fliaš má stojan, ktorý tvorí akási vylisovaná päťcípa hviezdica z umelej hmoty, ktorá je oveľa pevnejšia ako zostatok fľaše. A túto pevnosť sa snažíme zachovať, pretože práve ona nám bude „odtŕhať“ ovocie zo stromu.

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Na vyrezanie otvoru použijeme ostrý montážny nôž v miestach kde je plášť fľaše najhrubší a zostatok môžeme dokončiť nožnicami.

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Teraz si musíme pripraviť porisko. Porisko musí byť dostatočne dlhé, aby sme ním dostali čo najvyššie. Musíme samozrejme vrchnú časť poriska obrúsiť tak, aby nám vošla do hrdla fľaše.

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Keď máme porisko prichystané, zasunieme ho do hrdla fľaše a ak chceme, môžeme fľašu na porisku zafixovať pomocou jeden – dvoch malých skrutiek do dreva tak, ako to robíme napríklad pri železných hrabličkách.

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

V podstate máme hotovo, môžeme ísť do záhrady a vyskúšať náš zberač ovocia, ktorý vznikol tak, že sme pre nás nepotrebnej veci vdýchli nový život.

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Vyrobte si jednoduchý zberač ovocia z plastovej fľaše (postup krok za krokom)

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

 

Na čo myslieť pri kúpe rotačnej kosačky?

Vyrobte si búdku pre ježka

Ďalšie články na tému Majstrovanie

 

26.9.1016© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: grit.com, Allan Douglas

Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

27732232

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Eugénia | Streda 18.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka