Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zamrazovanie zeleniny a ovocia

 

1. Jemné a drobné ovocie treba jemne rozpučiť, uložiť do plastových nádob určených na mrazenie alebo mikroténových sáčkov. Nádoby mali zostať 2 cm od okraja voľné.

 

Zamrazovanie zeleniny a ovocia

 

2. Do mikroténových vrecúšok (niektoré majú aj uzávery a sú vhodné na opakované použitie) sa dobre zmrazuje zelenina a ovocie v dávkach na jedno použitie.

3. Ak si chcete odložiť na zimu aj bylinky zo záhrady v čerstvej forme, posekajte ich nadrobno a nasypte do formičiek na ľad. Potom ich zalejte vodou a dajte zmraziť. Pri príprave polievky alebo mäsa bylinkové kocky jednoducho hodíte do hrnca.


AKO DLHO VYDRŽIA MRAZENÉ POTRAVINY

OVOCIE
bobuľovité a drobné 10-12 mesiacov
citrusové 6-12 mesiacov

ZELENINA
hrášok, mrkva, karfiol, 8-10 mesiacov

HYDINA
kurča 8-10 mesiacov
kačka 2-4 mesiacov
morka 6-8 mesiacov

MÄSO 6-10 mesiacov
mleté 1-3 mesiacov

RYBY
len krátkodobo

BYLINKY
8-10 mesiacov

CHLIEB max. 4 mesiace
 
 
 
Mohlo by vás tiež zaujať:
 
 

Sterilizovanie

Ďalšie zaujímavé články, rady tipy a návody na tému Ovocie a zelenina

 
 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, ale kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 
Foto: obchepit.com

 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Konštrukcie a stavba zimných záhrad


Hoci by sa dalo predpokladať, že najstarším materiálom používaným na stavbu zimných záhrad, do ktorých sú osadzované sklené steny, je drevo.


 
01.jpg

Má vaša mačka pri cestovaní v aute stres? Pripravte ju na to


S príchodom jari, môžu nastať problémy pri presune napr. na chalupu, pretože mačky znášajú cestovanie o dosť horšie ako psy. Ako zabrániť stresu štvornohého miláčika z pobytu v idúcom aute? Máme niekoľko rád, ktoré fungujú.


 
obr.jpg

Škola numerológie vo Zvolene


Pomocou čísiel je možné si uvedomiť výzvy, ktorým v živote čelíme, porozumieť súvislostiam, odhaľujúcim našu osobnosť a pochopiť seba samého. A tým začať napĺňať svoje poslanie v tomto živote.
Od 23.2. raz mesačne.


 
obr.jpg

Konštrukcie drevostavieb


Pod pojmom drevostavba sa dnes stretávajme s rozdielnymi typmi domov – od zrubov so stenami z masívneho dreva, ktoré čerpajú aj z našich tradícií, až po ľahké konštrukcie so skrytými, pomerne subtílnymi drevenými prvkami, ktoré majú svoje korene v Sp


 
02.jpg

Bobkový list ako ho nepoznáte


Možno to bude znieť prekvapivo, ale odvar z bobkového listu zbystruje pamäť, prehlbuje myslenie a sústredenie a nastoľuje pokojný spánok. To všetko získate z niekoľkých nenápadných lístkov, ktoré ste až doteraz považovali len za korenie.


 

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 20.2.2019

meniny má: Lívia

podrobný kalendár

25830502

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Lívia | Streda 20.2.2019 |
ÚvodÚvodná stránka