banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zatočte so zápachom nôh

 

Zatočte so zápachom nôhNajmä počas horúcich dní sú naše chodidlá schopé vyprodukovať až pol litra tekutiny denne.  Zápach nôh, spôsobujú baktérie, ktoré väčšinou vznikajú z nadmerného potenia nôh.  Na chodidle je koncentrovaných približne 400 potných žliaz na štvorcový centimeter, preto sa na nich potíte viac.

Pri hromadení potu potom vznikajú baktérie a plesne, ktoré sa rýchlo množia a snažia sa ho rozkladať, čím vzniká známy prenikavý zápach. Ten môže mať následne negatívny vplyv na psychiku a sebavedomie ľudí, ktorí zápachom z nôh trpia. Dôležité je preto začať ťažkosti včas riešiť a myslieť aj na prevenciu.

 

Obuv

Nadmerné potenie a zápach nôh môžu mať na svedomí nevhodné topánky. Syntetické, nepriedušné materiály sú pre celodenné či dlhé chodenie úplne nevhodné.

 ● Voľte radšej otvorenú, priedušnú obuv a prírodné materiály, ako je napríklad koža.

● Vhodné je obuv tiež aspoň obdeň striedať, aby stihla dostatočne preschnúť.

● Dôležité je aj miesto, kam topánky ukladáte. Nevhodné sú uzavreté  "botníky" bez možnosti prúdenia vzduchu.

 

Antiprespirant

Potením telo vylučuje nielen vodu, ale aj odpadové látky. Na chodidlách a dlaniach máme najviac malých potných žliazok, ktoré dokážu vyprodukovať až pol litra tekutiny denne. V prípade nadmerného potenia je dôležitá nielen pravidelná hygiena, ale tiež vhodná obuv, zmena návykov a používania antibakteriálnych, antiperspiračných prípravkov a pohlcovačov pachov.

Hygiena

Hygiena je v prípade nadmerného potenia nôh na prvom mieste.  Okrem každodennej hygieny chodidiel sú vhodné tiež kúpele vo vodnom kúpeli s octom, ktorého kyslosť vytvára pre baktérie aj plesne nehostinné prostredie, alebo s bylinkami, ako je šalvia alebo rozmarín, ktoré sťahujú póry a zároveň pôsobia proti plesniam. Rovnako dôležitá je aj starostlivosť o nohy, predovšetkým zastrihávanie nechtov a odstraňovanie zatvrdnutej kože.

Čajový kúpeľ

V litri vody varte po dobu desiatich minút tri vrecúška čierneho čaju. Potom prilejte studenú vodu, aby kúpeľ bola znesiteľná pre pokožku a nohy nechajte namočené pol hodiny. Na záver opláchnite v čistej vode a starostlivo osušte. Kúpte nohy aj dvakrát denne, kým zápach neustúpi. Potom stačí aplikovať dvakrát týždenne.

Zásyp

Po každom umytí nôh, použite na chodidlá zásyp. Zoženiete antimikrobiálne i parfumované. Zásypom dávajte prednosť pred krémami na nohy, trochu si môžete vždy nasypať i do topánok. 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Púpavový olej a jeho skvelé účinky

Vyrobte si domáci prírodný acylpyrin

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: likar.info
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.JPG

Psychosomatické zóny a ich vplyv na nás


Máte v niektorých miestnostiach pocit strachu či tiesne?


 
04.JPG

Skvelý nápad na rýchle rozmnoženie jahôd


Nezriedka si pri ochutnávaní čerstvých jahôd na tržnici či u známych povieme, že by nebolo od veci dopestovať si presne takéto isté doma. Verte tomu, že sa to dá aj bez materskej rastliny. Ako? Ukážeme vám!


 
obr.JPG

Smrdí vám práčka, umývačka?


Zbavte sa mastnoty, vodného kameňa aj zápachu, prečítajte si týchto 5 rád!


 
obr.jpg

Liečivé schopnosti mačiek


Mnohí ich považujú za tvrdohlavé stvorenia, ktoré majú radi svojich pánov len v súvislosti s jedlom. Skúsení ľudia však vedia, že napriek svojskej povahe disponujú mačky liečiteľskými schopnosťami. A my sme sa im pozreli "na zúbky".


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

27463963

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Bartolomej | Sobota 24.8.2019 |
ÚvodÚvodná stránka