banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zaváranie v rúre vám ušetrí čas i námahu

 

Zaváranie v rúre vám ušetrí čas i námahuPohodlné aj rýchle. I tak by sa dalo v skratke opísať zaváranie v rúre na pečenie. Ak máte v záhrade veľkú úrodu a nechce sa vám kupovať zavárací hrniec či postupovať klasickým spôsobom, verte tomu že si tento spôsob zamilujete.

Je jasné, že domáce uhorky, paradajky, cukety či ovocie zo záhradky chutia výborne čerstvé. Zjesť celú úrodu naraz však asi len tak nezvládnete. Prečo si v zime nevychutnať uhorky v kyslom náleve, domáci kečup, zeleninovú zmes pod mäso alebo na špagety či ovocné kompóty a marmelády? Všetko ľahko zavaríte pomocou rúry na pečenie.

Ako na to?

Ak ste v zaváraní v rúre začiatočník, starostlivo si preštudujte odporúčania výrobcu rúry na pečenie, ktorý často na túto alternatívu v tipoch na používanie. Pre sterilizáciu v rúre sa dá využiť rúra plynová, elektrická aj  teplovzdušná, postup je podobný, líši sa však v nastavení teploty a dĺžke zavárania. Výhodu majú jednoznačne vlastníci elektrickej rúry, u ktorej môžete presne nastaviť a kontrolovať teplotu pečenia. U plynovej rúry je vyladenie optimálnej teploty ťažšie, správny postup musíte vyskúšať a optimalizovať podľa konkrétneho typu rúry. Koniec koncov, každá rúra pečie trochu inak.

Príprava pohárov a ich sterilizovanie priamo v rúre

Zaváranie v rúre vám ušetrí čas i námahuNež sa pustíte do samotného zavárania, venujte dostatočnú pozornosť príprave pohárov a viečok. Nedostatočne čisté a sterilizované poháre môžu zničiť všetku vašu námahu, obsah po čase skvasí alebo chytí pleseň. Prezrite viečka, či sú čisté, nie sú zdeformované a  či budú dobre tesniť. Spoľahlivejšie je staviť na viečka so závitom, ktoré sú odolnejšie. Poháre dôkladne vymyte, vypláchnite v horúcej vode a pred naplnením najlepšie sterilizujte. Toho samozrejme docielite napríklad vyváraním pohárov vo vode, použiť sa však dá aj rúra. Pri jednom nahriatí rúry tak sterilizujete poháre a môžete potom ihneď zavárať. Pripravte si hlboký plech, do ktorého napustíte asi 2 až 3 cm horúcej vody. Naskladajte doň zaváracie poháre aj viečka a nechajte sterilizovať 10 až 15 minút pri teplote 100°C.

Zaváranie

Zaváranie v rúre vám ušetrí čas i námahuZaváracie poháre naplňte a dobre uzavrite. Na hlboký plech nalejte asi 2 cm horúcej vody a vyskladajte na ne naplnené poháre. Voda by nemala byť vriaca, chladným pohárom by hrozilo prasknutie. Na dno plechu je tiež možné umiestniť starú utierku alebo handričku a až potom vložiť poháre. Poháre dávajte dostatočne ďaleko od seba tak, aby sa vzájomne nedotýkali a tiež sa nesmú dotýkať okraja plechu. Celkový čas zaváranie a nastavená teplota závisí od typu rúry, na druhu ovocia alebo zeleniny aj na veľkosti použitých pohárov. Nezabudnite dbať na bezpečnosť pri manipulácii s plechom, horúcou vodou i pohármi.

Zaváranie podľa typu rúry

U elektrickej rúry zvoľte režim „horné a dolné vyhrievacie teleso“ a teplotu 170°C. Plynovú rúru nastavte na stupeň 1 alebo 2, v tomto prípade budete musieť trochu experimentovať a vyskúšať si optimálne nastavenie. Ovocné zaváraniny, kompóty a marmelády pri tejto teplote Zavárajte 45 až 50 minút, uhorky nechajte v rúre ešte o desať minút dlhšie. U multifunkčných (teplovzdušných) rúr zvoľte režim „horúci vzduch s ventilátorom“ a teplotu 150°C. Ovocným zaváraninám stačí pri tejto teplote 30 až 35 minút pobytu v rúre, uhorky a inú zeleninu nechajte zavárať po dobu 45 minút. Po uplynutí tejto doby rúru vypnite a poháre nechajte vo vypnutej rúre ešte 30 minút, potom ich vyberte, otočte dnom nahor a nechajte vychladnúť. Po vychladnutí otočte späť a na každej viečko ťuknite nechtom. Správne doľahlnué viečko bude vydávať jasný zvuk.

 

Zaváranie v rúre vám ušetrí čas i námahu

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zdravá domáca marmeláda bez zbytočného cukru a konzervantov

Brokolicou proti stresu

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Ovocie a zelenina


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: www.i.otzovik.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772482

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka