Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Závesný stolík na balkón

 

Ak ste milovníkom relaxu na miestach s krásnym výhľadom a páči sa vám piť rannú kávu či večerný čaj na čerstvom vzduchu, je táto verzia balkónového stolíka určená práve pre vás.

 

Závesný stolík na balkón

 

Balkóny sú všeobecne považované za miesta s celkovo stiesnenejším priestorom, zároveň však mnohé ponúkajú nádherný výhľad na mesto a jeho okolie, ktoré priam vyzývajú k posedeniu. Čo však robiť, ak takýto balkón vlastníte, no ledva sa sem zmestia malé stoličky a na klasický stôl môžete zabudnúť? Riešenie je celkom jednoduché. Závesný balkónový stolík nezaberie veľa miesta a dodá vášmu balkónu pridanú hodnotu v podobe praktického stolovania. Ruku na srdce: klasický stôl na balkóne vlastne nepotrebujete. Postačí malé miesto, kam sa dá položiť pohár s kávou, čajom či vínom. Presne tieto atribúty spĺňa závesný balkónový stolík. Ukážeme vám, ako si ho jednoducho zhotovíte sami.

 

02.jpgMateriály

Potrebujeme základné stolárske vybavenie - meter, ceruzku, vŕtačku s vrtákmi, pílu, brúsny papier

Ďalej:

- drevené hranoly

 - skrutky, podložky, matice

- dva uhlové držiaky v tvare L, ktoré dostať v obchodoch so železiarskym materiálom

03.jpg- samorezné skrutky do dreva

- svorky

- moridlo a lak na drevo

...a niekoľko ďalších vecí, ktoré vyplynú z nasledujúceho návodu.

Foto - postup

V našom prípade bolo použitých 8 drevených hranolov s rozmermi  1800mm na dĺžku a prierezom 42v24mm. Zo siedmich kusov sa zhotoví telo stolíka a zo zostávajúcej sa napília spodné zaisťovacie premostenia. Samozrejme konečné rozmery si môžete voliť sami - závisia hlavne od veľkosti balkóna jeho dĺžky

 

Závesný stolík na balkón

 

Drevené hranoly po rozpílení na presnú dĺžku prebrúsime v mieste rezu brúsnym papierom do hladka a natrieme moridlom podľa vlastného výberu. Zároveň si pripravíme spodné zaisťovacie priečne časti, ktoré pomocou samorezných skrutiek k telesu stolíka pevne priskrutkujeme. Priečne hranoly budú o máličko užšie ako šírka stolíka. Diery na vedenie samorezných skrutiek si do nich predvŕtame. Vo fáze spájania s pozdĺžnymi hranolmi budeme potrebovať pomoc druhej osoby, prípadne stolárske svorky, ktorými k sebe jednotlivé hranoly pevne pritlačíme.

 

Závesný stolík na balkón

 

Na pripravenú dosku stola pripevníme závesné háky.

06.jpg 07.jpg

 

08.jpgVäčšina závesných hákov je konštruovaná do mierneho sklonu voči pravému uhlu. Doska však musí byť v úplnej rovine. Aby sa tak stalo, môžeme si pomôcť malými kúskami dreva, ktoré nalepíme silným lepidlom k jednotlivým hákom. Toto drevo bude zároveň chrániť stenu balkóna voči tlaku kovu a matíc naň.

 

Všetky spojovacie materiály dôkladne utiahneme a v týchto chvíľach je náš stolík hotový. Môžeme ho zavesiť na balkón.

 

09.jpg

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Úpravy stierok

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojov

Ďalšie zaujímavé články, rady, tipy a návody na tému Domáci majster


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: rukikryki.ru
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Uvarte si žihľavové pivo. Je to jednoduchšie, ako si myslíte


Aj keď je ideálny čas na varenie tohto piva na jar, kedy sa zbierajú mladé výhonky žihľavy, možno ho pripravovať až do jesene. Základom však bude, že sa zbierajú len vrchné časti rastliny, ktoré nie sú staré.


 
obr.jpg

Páči sa vám kamenný krb?


Ak vám vo vašom dome chýba pekný krb a váš zrak sa stále častejšie rozhliada po peknom prírodnom kameni, prezradíme vám, aké výhody a nevýhody vykurovanie kamenným krbom má.


 
obr.jpg

Ako na čistenie umelého potoka


Hneď, ako vypneme vodný systém v potoku a odtok vody z neho, vyčistíme riečisko od kameňov a štrku. Kamene, ktoré vyberieme z potoka, bude potrebné pred ďalším použitím opláchnuť prúdom vody od bahna a nečistôt.


 
obr.jpg

Účinné prírodné lieky na bolesti žalúdka, gastritídu a pálenie záhy


Na gastritídu a pálenie záhy existuje množstvo konvenčných terapií. Väčšina štandardných liekov však spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré chorým ľuďom ďalej strpčujú život. Našťastie veľmi dobre dodnes fungujú rady našich babičiek. Vyskúšajte


 

Výborná nátierka

Maslo vymiešajte s horčicou, pridajte soľ a korenie, salámu, cibuľku a ...

dnes je: 18.7.2018

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

24295510

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kamila | Streda 18.7.2018 |
ÚvodÚvodná stránka