Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Závesný stolík na balkón

 

Ak ste milovníkom relaxu na miestach s krásnym výhľadom a páči sa vám piť rannú kávu či večerný čaj na čerstvom vzduchu, je táto verzia balkónového stolíka určená práve pre vás.

 

Závesný stolík na balkón

 

Balkóny sú všeobecne považované za miesta s celkovo stiesnenejším priestorom, zároveň však mnohé ponúkajú nádherný výhľad na mesto a jeho okolie, ktoré priam vyzývajú k posedeniu. Čo však robiť, ak takýto balkón vlastníte, no ledva sa sem zmestia malé stoličky a na klasický stôl môžete zabudnúť? Riešenie je celkom jednoduché. Závesný balkónový stolík nezaberie veľa miesta a dodá vášmu balkónu pridanú hodnotu v podobe praktického stolovania. Ruku na srdce: klasický stôl na balkóne vlastne nepotrebujete. Postačí malé miesto, kam sa dá položiť pohár s kávou, čajom či vínom. Presne tieto atribúty spĺňa závesný balkónový stolík. Ukážeme vám, ako si ho jednoducho zhotovíte sami.

 

02.jpgMateriály

Potrebujeme základné stolárske vybavenie - meter, ceruzku, vŕtačku s vrtákmi, pílu, brúsny papier

Ďalej:

- drevené hranoly

 - skrutky, podložky, matice

- dva uhlové držiaky v tvare L, ktoré dostať v obchodoch so železiarskym materiálom

03.jpg- samorezné skrutky do dreva

- svorky

- moridlo a lak na drevo

...a niekoľko ďalších vecí, ktoré vyplynú z nasledujúceho návodu.

Foto - postup

V našom prípade bolo použitých 8 drevených hranolov s rozmermi  1800mm na dĺžku a prierezom 42v24mm. Zo siedmich kusov sa zhotoví telo stolíka a zo zostávajúcej sa napília spodné zaisťovacie premostenia. Samozrejme konečné rozmery si môžete voliť sami - závisia hlavne od veľkosti balkóna jeho dĺžky

 

Závesný stolík na balkón

 

Drevené hranoly po rozpílení na presnú dĺžku prebrúsime v mieste rezu brúsnym papierom do hladka a natrieme moridlom podľa vlastného výberu. Zároveň si pripravíme spodné zaisťovacie priečne časti, ktoré pomocou samorezných skrutiek k telesu stolíka pevne priskrutkujeme. Priečne hranoly budú o máličko užšie ako šírka stolíka. Diery na vedenie samorezných skrutiek si do nich predvŕtame. Vo fáze spájania s pozdĺžnymi hranolmi budeme potrebovať pomoc druhej osoby, prípadne stolárske svorky, ktorými k sebe jednotlivé hranoly pevne pritlačíme.

 

Závesný stolík na balkón

 

Na pripravenú dosku stola pripevníme závesné háky.

06.jpg 07.jpg

 

08.jpgVäčšina závesných hákov je konštruovaná do mierneho sklonu voči pravému uhlu. Doska však musí byť v úplnej rovine. Aby sa tak stalo, môžeme si pomôcť malými kúskami dreva, ktoré nalepíme silným lepidlom k jednotlivým hákom. Toto drevo bude zároveň chrániť stenu balkóna voči tlaku kovu a matíc naň.

 

Všetky spojovacie materiály dôkladne utiahneme a v týchto chvíľach je náš stolík hotový. Môžeme ho zavesiť na balkón.

 

09.jpg

 

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Úpravy stierok

Netušené možnosti využitia pracovných nástrojov

Ďalšie zaujímavé články, rady, tipy a návody na tému Domáci majster


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

 

Foto: rukikryki.ru
Autor: Ivan Nôta


 
1.JPG

Na hydroizolácii sa neoplatí šetriť


Pokiaľ chcete, aby si vaša stavba, spoločne s jej jednotlivými časťami, zachovala svoju kvalitu aj dlhé roky po dokončení, rozhodne by ste nemali podceniť proces hydroizolácie.


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 

VY EŠTE NEMÁTE REKLAMU NA DOBREJ RADE?

Možnosť textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru


 
obr.jpg

Princíp údenia v udiarni


Pomalým horením niektorých druhov dreva vzniká dym so stovkami látok, ktoré okrem iného ovplyvňujú bielkoviny v mäse a v ostatných potravinách a tým spomaľujú ich rozklad.


 
01.jpg

Odvar z bobkového listu na chudnutie aj prečistenie organizmu


Už naši pradávni predkovia vedeli, že bobkový list zlepšuje trávenie. V spojitosti s prípravou strukovín ho Slováci oddávna pridávali do fazuľovej polievky, pretože vedeli, že bude zmierňovať nadúvanie, typické po konzumácii strukovín...


 
obr.jpg

Správny komín je motorom krbových kachlí


Toto často spomínané heslo má svoje hlboké a logické opodstatnenie. Samotný komín musí mať svoj vlastný ťah, ktorým spôsobuje cirkuláciu vzduchu smerom z miestnosti hore do voľného priestoru.


 
01.jpg

Ako úspešne pestovať cykas


Pestovanie nie je ťažké, no treba dbať na niekoľko faktorov, ktoré sú pre ich rast veľmi dôležité. Prvý z nich je vhodná nádoba. Potrebné sú veľké kvetináče, najmä do výšky, aby mal cykas dostatok priestoru pre korene.


 

Koláč Haam

Múku a vajcia zmiešajte, pridajte maslo a práškový cukor. Prilejte mli ...

dnes je: 19.11.2018

meniny má: Alžbeta

podrobný kalendár

25254667

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Alžbeta | Pondelok 19.11.2018 |
ÚvodÚvodná stránka