banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zázrak zvaný aloe

 

Už starí Egypťania poznali šťavu z rastlín zvaných Aloa ako zázračný prostriedok na krásu, krásu a zdroj nesmrteľnosti. Napríklad Columbus bez nej nenastúpil na žiadnu plavbu.

Zázrak zvaný aloe

 

Veda sa odvtedy už stáročia zaoberá výnimočnými vlastnosťami týchto rastlín. Dodnes rozpoznávame cez 300 jej druhov, ale nie každý z nich ovplýva špaciálnymi liečebnými vlastnosťami.
Najlepší vplyv na ľudský organizmus má Aloe Vera Barbadensis Miller.
Jej extrakt obsahuje okolo 200 vzácnych látok využívaných vo farmaceutickom priemysle- medzi inými enzými, vitamíny, minerálne látky, cukry a aminokyseliny, ktorých poznáme 22 druhov. Je takmer neuveriteľné, že Aloe Vera obsahuje až 20 z nich.
Okrem toho sa hrdí vysokým obsahom kalcia, kália, magnézia, železa, zinku a mangánu- pomocníka napr. proti celulitíde.


Z vitamínov sú to A,B1, B2, PRO B5, B6, C, E a Beta Karotén.

Zázrak zvaný aloeAloe vera najmä tieto účinky:

- účinky detoxikačné
- harmonizujúci účinok
- zvyšuje celkovú pracovnú schopnosť a schopnosť znášať aj zvýšenú psychickú a fyzickú záťaž
- zvyšuje obranyschopnosť
- protialergický účinok
- ničí baktérie, vírusy a plesne
- tlmí a odstraňuje bolesť
- urýchluje hojenie rán, popálenín
- znižuje krvácanie

Všetky druhy Aloe sú na pestovanie v črepníkoch pomerne nenáročné. Vďačia zato svojmu pôvodnému prostrediu- púšťam. Počas vegetácie obľubujú svetlé miesta a čerstvý vzduch. Darí sa im na podobločniciach, alebo v zimných záhradách. Vyhovuje im polotieň, priame slnko dobre znášajú len druhy s lesklými listami.

V období vegetácie zalievame pravidelne, ale neprelievame. Medzi polievaním by sme mali zeminu nechať trochu preschnúť. Ja jeseň polievanie obmedzíme, až kým zem v črepníku nepreschne. Rastliny zimujeme na slnečnom, ale chladnom mieste.
Pri zalievaní pozor! Voda nesmie zostávať medzi listami, inak nám budú hnednúť a odhnívať.

Aloe si ľahko vypestujeme aj sami. Materská rastlina rada vypúšťa mladé výhonky a tie vo veľkosti 2-3 cm už môžeme zasadiť do nového črepníka. Nechávame ich však najprv na tienistom mieste trochu preschnúť a až potom zasadíme do zeminy. Mali by sme jej zabezpečiť vysadenie v takej hĺbke, v akej rástla materská rastlina.
Najlepšou zeminou je zmes hrubého piesku a rašeliny mali by sme zabezpečiť aj dobrý odtok vody, to znamená uložiť na dno črepníka vrstvu štrku.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Kvitnúce izbové rastliny

Kaktusy a kvitnutie

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Izbové kvety

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: dietaload.ru, cvety-v-dome.ladybye.ru, russian.alibaba.com


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772248

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka