banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zbavte sa hučania v ušiach pomocou jednoduchého prírodného liečiva

 

01.jpgLekári to odborne nazývajú tinnitus - zvonenie, pískanie, hučanie a iné zvuky, ktoré počuje človek v ušiach a ktoré mu dokážu  znepríjemniť život aj na veľmi dlhú dobu. Dôvodov, prečo človek počuje v ušiach "divné" zvuky, môže byť mnoho. Hučanie v ušiach rozdeľujeme na dve základné skupiny:

1. subjektívny tinnitus - vzniká na podklade poruchy vo vonkajšom, strednom, vnútornom uchu alebo v centrálnom nervovom systéme a nemôže ho počuť nikto iný okrem človeka, ktorý ho má;

2. objektívny tinnitus - má pôvod mimo sluchového analyzátora a centrálneho nervového systému a dá sa spravidla počuť alebo zachytiť pomocou prístrojov. Človek počuje prúdenie a vírenie krvi v oblasti zúženej časti cievy alebo prudké sťahovanie niektorých svalov.

Subjektívny tinnitus je sprievodným javom rôznych zdravotných problémov, napríklad chorobách vonkajšieho, stredného a vnútorného ucha, chorobách sluchového nervu, sluchovej dráhy, poškodeniach centrálneho nervového systému, nadmernom množstve ušného mazu vo vonkajšom zvukovode,  zápalových a nádorových procesoch v oblasti stredného ucha,  poruche funkcie Eustachovej trubice, otoskleróze (ochorenie, ktoré je spôsobené poruchou metabolizmu kosti kostného puzdra labyrintu vnútorného ucha), percepčnej poruche sluchu, poruche rovnovážneho ústrojenstva, Menierovej chorobe (postihnutie vnútorného ucha) či nádoroch sluchového nervu.

Množstvo odborníkov hovorí o tinnituse ako o civilizačnej chorobe. Môžeme s tým súhlasiť, ak zoberieme do úvahy nárast ľudí, ktorí týmto ochorením trpia. No "hučanie v ušiach" poznali už naši predkovia a mali proti nemu skvelý domáci liek. Ak teda nie sú vaše problémy s tinnitusom akútne a neprejavujú sa často, vyskúšajte radu našich babičiek.

 

Recept

02.jpgZákladnou (a jedinou) ingredienciou na prípravu hojivého ušného lieku je skalná ruža, ktorú mnohí z nás pestujú tak v črepníkoch ako aj na skalke vedľa domu. Túto rastlinku využívali naše babičky na viacero chorôb a čo sa týka hučania v ušiach, recept je naozaj jednoduchý:

Listy skalnej ruže rozdrvíme v porcelánovom lekárenskom mažiari a do šťavy namočíme vatový tampón, ktorý vložíme do ucha pri nedoslýchavosti, zvonení v ušiach a problémoch s počúvaním (šumenie a podobne). V súvislosti so sluchom sa šťava zo skalnej ruže dá využiť viacerými spôsobmi: pri ušných zápaloch nakvapkáme 2-3x denne do ucha niekoľko kvapiek čerstvej šťavy. Nahriata šťava z ruže,  nakvapkaná do ucha, pomáha tiež liečiť zápal stredného ucha.

Subjektívny tinnitus je sprievodným javom rôznych zdravotných problémov, preto by ste ho nemali za každú cenu prehliadať. Ak vám naň tento recept nezaberie, mali by ste navštíviť špecialistu na ušné, nosové a krčné choroby, prípadne neurológa, ktorý sa pokúsi nájsť tú pravú príčinu.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Skalné ruže ako liek

Aloe vera – liečivý zázrak, ktorý poznala už Kleopatra

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Zdravie a výživa

 


© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: neotita.ru
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772657

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka