banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zdravá domáca marmeláda bez zbytočného cukru a konzervantov

 

01.jpgPrinášame vám niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete prípravu marmelád povýšiť na zdravé kulinárske umenie. A ako bonus vám ponúkneme novinku: zaváranie v umývačke riadu!

Poctivú domácu marmeládu nenahradí nič, čo sa dá kúpiť v obchodných reťazcoch. Nielenže je chuťovo skvelá, ale kvôli absencii stužených tukov zo želírovacieho cukru a prídavných „éčok“ môžeme hovoriť o oveľa zdravšej pochúťke ako sú tie, vyrábané hromadne v potravinárskom priemysle.

 

Čistota nadovšetko

Pri zaváraní vždy musí byť všetko úplne čisté. Pohármi začínajúc, nástrojmi a príbormi končiac. Rozhodne nikdy neolizujte lyžičku či varešku a potom ju nevracajte späť po ochutnávaní. Závity pohára je vhodné utrieť handričkou namočenou v nejakom silnejšom alkohole, napríklad vo vodke. Poháre musia byť vždy čerstvo umyté. Používajte len ovocie čerstvé, bez otlačenín a samozrejme bez plesní. Odkrojením miesta s plesňou si nepomôžete, lebo v tej chvíli je už v celom ovocí.

Krátke varenie – cesta k úspechu

Tradičný spôsob zavárania, aj keď rokmi overený, nie je úplne ideálny. Všetko totiž musíte dosť dlho povariť a tým strácate dôležité živiny a hlavne vitamíny, ktoré sú v ovocí. Lepšie je, keď ovocie očistíte, pokrájate a zmiešate s cukrom už deň vopred. Ovocie pustí šťavu, ktorú potom scedíte a uvaríte na hustý sirup. Až potom pridajte nakrájané ovocie a varte už len chvíľku. Takto zachováte čo najviac vitamínov a prirodzenú chuť ovocia.

Menej cukru

Obvyklé množstvo cukru v marmeláde sa rovná hmotnosti použitého ovocia. Občas dokonca viac, keď použijete veľa kyslého ovocia. Málokto ale vie, že také množstvo nie je nutné. Vlastne záleží len na vás a vašej chuti, koľko cukru použijete. Je však potrebné stále myslieť na to, že cukor tu má funkciu konzervačnej látky. Teda čím menej cukru použijete, tým väčšie je riziko, že sa marmeláda môže pokaziť. Možno tiež zavárať úplne bez cukru, ale je nutné pridať iný konzervant, inak by sa marmeláda rýchlo pokazila.

Zdravá domáca marmeláda bez zbytočného cukru a konzervantovČo je citrusový pektín

Lepšou voľbou, než je klasický želírovací cukor, je pektín z citrusov. Nemá zbytočné stužené tuky, ani tzv. "éčka", ktoré želírovací cukor často obsahuje. Citrusový pektín iba zmiešate s trochou cukru a nasypete do už poduseného ovocia so sirupom. Marmeláda krásne stuhne bez použitia Gelfixu a jemu  podobných. Bonusom je aj to, že pektín nemá žiadnu špecifickú chuť a tak nezmení charakter ovocia. U niektorých marmelád ani nemusíte pektín pridávať. Platí, že čím kyslejšie je ovocie v prirodzenej forme, tým menej pektínu budete potrebovať.

Rýchle plnenie

Ešte horúcu marmeládu plňte do čerstvo umytých a ešte horúcich pohárov. Viečko potrite alkoholom, zatvorte a otočte hore dnom. Takto nechajte do úplného vychladnutia. V pohári sa vytvorí podtlak, ktorý pritiahne viečko a uzavrie pohár. Môžete tiež trochu alkoholu naliať na vŕšok marmelády pred uzavretím. Pre úplnú istotu môžete marmeládu ešte zavariť. V takom prípade však marmeládu znovu vystavíte vysokej teplote, teda je potrebné zvážiť, či to za to stojí. Poháre uzavreté gumičkou a patentným uzáverom musíte zavárať vždy.

 

BONUS: Novinka! Zaváranie v umývačke riadu

1. Poháre naplňte obvyklým spôsobom a uzavrite. 
2. Na pohároch nenechávajte žiadne nálepky, či papier. 
3. Vložte do umývačky, spustite program 70 stupňov Celzia (1:30). Nepridávajte žiaden prášok či tabletu. 
4. Po ukončení programu umývačku neotvárajte a nechajte poháre kompletne vychladnúť. 
5. Uchovávajte na tmavom a chladnom mieste.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zaváranie trochu inak

Chcete zavárať ovocie?

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Ovocie a zelenina

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: eatingwell.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

Montážne výhody sudovej sauny


Ich konštrukcia je naozaj jednoduchá a vyžaduje si len základné technické znalosti.


 
1.jpg

Dizajnové hrnčeky na čaj a kávu vlastnými rukami


Biely porcelán je nuda, možno si povzdychnete pri pohľade na porcelánovú súpravu, ktorá vám zostala ukrytá v komore z predošlých čias. Nevyhadzujte ju. Vďaka jednoduchému farebnému postreku vytvoríte i z najobyčajnejšieho riadu dizajnové kúsky.


 
obr.jpg

Ako odvetrať kúpeľňu?


Odvetrávanie miestností, teda aj kúpeľní a WC, možno v zásade rozdeliť na prirodzené a nútené.


 
1.jpg

Zimovanie prenosných rastlín


Ako sa starať o teplomilné, stredozemné či subtropické rastliny od novembra do marca? Vytvorte im podmienky vhodné na ich odpočinok. My vám poradíme ako na to.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Bryndzový koláč

Cesto rozdeľte na polovice. Jednu vyvaľkajte a dajte na plech. Z brynd ...

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

28049461

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Kristián | Sobota 19.10.2019 |
ÚvodÚvodná stránka