banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Zdravá domáca marmeláda bez zbytočného cukru a konzervantov

 

01.jpgPrinášame vám niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete prípravu marmelád povýšiť na zdravé kulinárske umenie. A ako bonus vám ponúkneme novinku: zaváranie v umývačke riadu!

Poctivú domácu marmeládu nenahradí nič, čo sa dá kúpiť v obchodných reťazcoch. Nielenže je chuťovo skvelá, ale kvôli absencii stužených tukov zo želírovacieho cukru a prídavných „éčok“ môžeme hovoriť o oveľa zdravšej pochúťke ako sú tie, vyrábané hromadne v potravinárskom priemysle.

 

Čistota nadovšetko

Pri zaváraní vždy musí byť všetko úplne čisté. Pohármi začínajúc, nástrojmi a príbormi končiac. Rozhodne nikdy neolizujte lyžičku či varešku a potom ju nevracajte späť po ochutnávaní. Závity pohára je vhodné utrieť handričkou namočenou v nejakom silnejšom alkohole, napríklad vo vodke. Poháre musia byť vždy čerstvo umyté. Používajte len ovocie čerstvé, bez otlačenín a samozrejme bez plesní. Odkrojením miesta s plesňou si nepomôžete, lebo v tej chvíli je už v celom ovocí.

Krátke varenie – cesta k úspechu

Tradičný spôsob zavárania, aj keď rokmi overený, nie je úplne ideálny. Všetko totiž musíte dosť dlho povariť a tým strácate dôležité živiny a hlavne vitamíny, ktoré sú v ovocí. Lepšie je, keď ovocie očistíte, pokrájate a zmiešate s cukrom už deň vopred. Ovocie pustí šťavu, ktorú potom scedíte a uvaríte na hustý sirup. Až potom pridajte nakrájané ovocie a varte už len chvíľku. Takto zachováte čo najviac vitamínov a prirodzenú chuť ovocia.

Menej cukru

Obvyklé množstvo cukru v marmeláde sa rovná hmotnosti použitého ovocia. Občas dokonca viac, keď použijete veľa kyslého ovocia. Málokto ale vie, že také množstvo nie je nutné. Vlastne záleží len na vás a vašej chuti, koľko cukru použijete. Je však potrebné stále myslieť na to, že cukor tu má funkciu konzervačnej látky. Teda čím menej cukru použijete, tým väčšie je riziko, že sa marmeláda môže pokaziť. Možno tiež zavárať úplne bez cukru, ale je nutné pridať iný konzervant, inak by sa marmeláda rýchlo pokazila.

Zdravá domáca marmeláda bez zbytočného cukru a konzervantovČo je citrusový pektín

Lepšou voľbou, než je klasický želírovací cukor, je pektín z citrusov. Nemá zbytočné stužené tuky, ani tzv. "éčka", ktoré želírovací cukor často obsahuje. Citrusový pektín iba zmiešate s trochou cukru a nasypete do už poduseného ovocia so sirupom. Marmeláda krásne stuhne bez použitia Gelfixu a jemu  podobných. Bonusom je aj to, že pektín nemá žiadnu špecifickú chuť a tak nezmení charakter ovocia. U niektorých marmelád ani nemusíte pektín pridávať. Platí, že čím kyslejšie je ovocie v prirodzenej forme, tým menej pektínu budete potrebovať.

Rýchle plnenie

Ešte horúcu marmeládu plňte do čerstvo umytých a ešte horúcich pohárov. Viečko potrite alkoholom, zatvorte a otočte hore dnom. Takto nechajte do úplného vychladnutia. V pohári sa vytvorí podtlak, ktorý pritiahne viečko a uzavrie pohár. Môžete tiež trochu alkoholu naliať na vŕšok marmelády pred uzavretím. Pre úplnú istotu môžete marmeládu ešte zavariť. V takom prípade však marmeládu znovu vystavíte vysokej teplote, teda je potrebné zvážiť, či to za to stojí. Poháre uzavreté gumičkou a patentným uzáverom musíte zavárať vždy.

 

BONUS: Novinka! Zaváranie v umývačke riadu

1. Poháre naplňte obvyklým spôsobom a uzavrite. 
2. Na pohároch nenechávajte žiadne nálepky, či papier. 
3. Vložte do umývačky, spustite program 70 stupňov Celzia (1:30). Nepridávajte žiaden prášok či tabletu. 
4. Po ukončení programu umývačku neotvárajte a nechajte poháre kompletne vychladnúť. 
5. Uchovávajte na tmavom a chladnom mieste.

 

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zaváranie trochu inak

Chcete zavárať ovocie?

Ďalšie zaujímavé články, rady a návody na tému Ovocie a zelenina

 

© WEBY GROUP
Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané. V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk

Foto: eatingwell.com
Autor: Ivan Nôta


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
FSE_ banner INSTAGRAM_1080x1080px.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
obr.jpg

Voľba tmelu pri pokládke dlažby


Veľmi podstatnou pri pokládke nového materiálu je voľba správneho lepiaceho tmelu. Je nutné ho vyberať podľa druhu dlažby, prostredia a podkladu.


 
01.jpg

Vyrobte si nechemické postreky proti voškám


Pokiaľ pri záhradníčení neradi používate chémiu, môžete vyskúšať tradičné recepty na postreky, ktoré sa osvedčili našim babičkám, prípadne ich vzájomne kombinovať.


 
obr.jpg

EKO výhody celulózovej izolácie


Celulózová izolácia tak nielen šetrí energiu, ale pretože je maximálne ekologicky šetrná, pomáha mestám a obciam efektívne riešiť rastúce náklady na likvidáciu odpadu.


 
01.jpg

Mach v trávniku nemusí byť vašou nočnou morou


Každý z nás chce mať krásny, sýto zelený a zdravý trávnik. Lenže nie vždy sa naše konanie darí tak, ako by sme chceli. Ľudské úsilie často prekazí mach, nepozvaný hosť trávnika, s ktorým nie je boj úplne jednoduchý.


 

Talianske hovädzie roštenky

Roštenky na okrajoch narežte, naklepte, osoľte, okoreňte a potrite pre ...

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

27093005

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Iľja, Eliáš | Sobota 20.7.2019 |
ÚvodÚvodná stránka