banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Žehlenie košele

 


Začíname žehliť vždy na rube. Vyplatí sa nám to hlavne vtedy, ak sme náhodou zapli žehličku na viac stupňov ako bolo by potrebné. V tom prípade spálime opak goliera a ak budeme košeľu napriek tomu nosiť, bude spálené miesto skryté.

Golier. Položte golier rubovou stranou navrch. Dávajte pozor, goliere sú prirodzene zaokrúhlené, preto si ich položte na dosku precízne a prehlaďte dlaňou.
Golier žehlíme z pravej strany doľava, ľavou rukou pridŕžame jeho okraj a mierne napíname jeho švík. Potom podobne vyžehlíme lícnu stranu goliera.


Manžety. Žehlia sa presne ako golier, teda začíname najskôr rubovou stranou, žehlíme zľava a potom prejdeme na lícnu stranu.
Rukávy. Položte rukávy prednou stranou nahor na žehliacu dosku tak, aby ste mali narovnaný švík na jeho spodnej strane. Každý diel pred žehlením pozorne narovnajte a prehlaďte dlaňou, aby ste sa presvedčili, že nie je nikde zahnutý. Začínate žehliť smerom od ramena k manžete. Potom rukáv otočíme a prežehlíme z opačnej strany.
Ramená. (Sedlo košele).Pravú stranu ramien až po rukáv si položte na zúženú časť žehliacej dosky. Sedlo žehlíme od prednej časti smerom ku chrbtu. S druhým ramenom urobte to isté . Žehlíte však v smere od chrbta k prednému dielu- teda v opačnom smere .


Uchopte košeľu na hornej a spodnej časti predného dielu, kde sa nachádzajú gombíkové dierky a položte na žehliacu dosku a prehlaďte dlaňou. Najprv v smere od spodnej časti košele ku golieru vyžehlite časť bez gombíkových dierok, potom v opačnom smere časť s dierkami.

Vyžehlenú časť košele preložte cez dosku tak, aby bočný švík smeroval dopredu. Najprv prežehlíme švík a potom samotnú zadnú časť v smere od spodnej obruby cez ramenný švík ku sedlu. Košeľu si potiahneme k sebe a presne tým istým spôsobom prežehlíme švík na druhej strane chrbta a zvyšok celej zadnej strany.

Druhá predná časť košele a lem s gombíkmi.
Potiahnite košeľu ďalej smerom k sebe a prejdite zostávajúcu nevyžehlenú časť dlaňou: prejdite ešte raz bočný od spodného okraja košele nahor a potom pokračujte po prednom dieli odspodu smerom k ramenám.


Keď si košeľu znovu potiahnete smerom k sebe prežehlite lem s gombíkmi. Začínate smerom oddola nahor. Špičkou žehličky sa pekne dostanete pod jednotlivé gombíky. Dnes by už gombíky mali byť kvalitné a ani prejdenie horúcou žehličkou by im nemalo uškodiť, takže žiadny strach, že prežehlíte aj gombík.
 

 

Čítajte aj ďalšie zaujímavé články v sekcii Žehlenie

 

© WEBY GROUP

Publikovanie a ďalšie šírenie článkov zo zdrojov internetového portálu DobraRada.sk alebo ich jednotlivých častí, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti WEBY GROUP s.r.o zakázané.

V prípade, že máte o ďalšie šírenie článkov záujem, kontaktujte nás na adrese info@dobrarada.sk


 
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27772255

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka