banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Čaj

Škvrny od čaju sa dajú vyčistiť niekoľkými spôsobmi.
- zaperieme ich studenou vodou s trochou glycerínu. Keď škvrny nepustia, vyčistíme ich roztokom amoniaku a peroxidom vodíka
- škvrnu vyperieme v horúcej vode a ak ide o farebnú tkaninu, vyčistíme ju bóraxom, potom prepláchneme 50% roztokom kyseliny citrónovej a vody
- škvrnu navlhčíme vodou, posypeme soľou a po chvíli preperieme
- vyperieme vo vlažnej vode s prídavkom glycerínu
- použijeme rozriedený lieh s prídavkom glycerínu
- škvrny napr. z obrusu odstraňujeme pokiaľ možno ihneď a to teplým 100% roztokom bóraxu, potom tkaninu prepláchneme čistou vodou, pokvapkáme 50% roztokom kyseliny citrónovej, opäť prepláchneme vodou a usušíme.
- usadeninu od čaju na porceláne vymyjeme ľahko horúcou vodou so soľou nasypanou na handričku

Horúci čaj nikdy nechladíme prelievaním z hrnčeka do hrnčeka, pretože by stratil svoju charakteristickú arómu. Šálku s horúcim čajom vložte radšej do nádoby s chladnou vodou. Čaj nikdy nevaríme ale iba zaparujeme a na jeho prípravu používame len nádoby určené výhradne k tomuto účelu. Aróma čaju sa zvýši, keď do cukru, ktorým sladíme, pridáme kúsok pomarančovej kôry.
Vývar z čaju oživý farbu záclon, roztok z čaju sa požíva na pranie čiernych čipiek. Čaj tiež dokáže odstrániť zápach z riadu.

 
Aj vy máte zaujímavú radu, o ktorú by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ju! My ju radi zverejníme.
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Pečené kurča s jemnou plnkou

Kurča poriadne umyte aj z vnútra, posoľte zo všetkých strán aj vo vnút ...

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

27761916

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Matúš | Sobota 21.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka