banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Citrón

Máloktoré ovocie má v domácnosti také široké použitie ako práve citrón. O tom, že obsahuje veľké množstvo pre ľudský organizmus tak potrebného vitamínu C, je zbytočné hovoriť.
Nakrojený citrón vždy ukladáme na tanierik reznou plochou dolu. Tak zabránime nielen jeho vysychaniu, ale aj okysličovaniu, ktoré má vplyv na uchovanie toho najcennejšieho - vitamínu C. Ak chceme dostat z citrónu viac šťavy a zlepšiť jeho arómu, ponoríme ho pred použitím na 5-6 minút do teplej vody.
Šťavu z citrónov, ktoré už nemajú práve najlepšiu kôru, radšej vytlačíme, nalejeme do sáčkov alebo plastov na ľad a necháme v chladničke zmrznúť. Kocky potom použijeme do limonád a do čaju
Aj vytlačený citrón sa môže ešte použiť. Dobre ním vyčistíme zašpinené ruky, škvrny na prádle, vnútrajšok zájdených sklenených váz a alumíniového riadu.
Aj škvrny od nikotínu na prstoch odstránia silný fajčiari pomocou citrónovej šťavy a školské deti tým istým spôsobom očistia ruky od atramentu.
Citrónová šťava zjemňuje chuť omáčok a šalátu, pridávame ju však až do hotových jedál, pretože varením sa ničia vitamíny.
Citrónová šťava zmiešaná so soľou - je dobrým odhrdzovačom a dokáže odstrániť aj škvrny od hrdze z prádla. ruky Ruky zašpinené ovocnou šťavou sa najlepšie umyjú vodou zmiešanou so šťavou z citrónu.
ďalšie použitie citrónu: čistia sa dáždniky, hodváb, pozlátené kovy, medené nádoby, perly, predmety zo slamy, slonová kosť, striebro, drevené stoly, vane a vlna. Odstraňuje škvrny s čučoriedok, čaju, čokolády, atramentu, jabĺk, mlieka, moču, hrdze, jódovej tinktúry, trávy, prepisovačiek, červeného vína a škvrny po žehlení.
Urýchľuje kysnutie mlieka.
Naopak, škvrny od citrónu najlepšie odstránime okamžitým prepraním v teplej vode.

 
Aj vy máte zaujímavú radu, o ktorú by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ju! My ju radi zverejníme.
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
1.jpg

Falošná perspektíva a rozumné delenie opticky zväčšia vašu záhradu


Snáď jediný prípad, kedy sa oplatí mať v záhrade niečo falošného je vytvorenie falošnej perspektívy . Takto dosiahne vaša záhrada väčšieho dojmu.


 
1.jpg

Najchutnejší recept s húb - hubárov sen


Ak je sezóna dobrá a húb dostatok, mnohí z nás nevedia čo s nimi. Sušíme, mrazíme a nakoniec skončia v pre nás tradičných jedlách akými sú kapustnica, mäsové medailónky s hubami a podobne. Ale ide to aj inak :)


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
1.jpg

Jedlá sóda ako všestranný pomocník pre pestovateľov


Všetci ju poznáme ako neoceniteľnú prísadu v potravinárstve, no mnohí netušíme, že sóda bikarbóna je našim spojencom aj v záhrade či pri pestovaní rastlín v byte. Ide pritom o pomocníka, ktorý je účinný, ekologický a lacný.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

27780120

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Móric | Nedeľa 22.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka