banner
Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Želatína

Práca zo želatínou patrí k náročnejším kuchynským prácam, v mnohých náplniach je však nenahraditeľná. Želatínu najprv necháme napučať vo vode alebo šťave a potom ju zahrejeme. Prvým úskalím želatíny je, že sa musí skutočne iba rozpustiť zahriatím (vo vodnom kúpeli alebo za stáleho miešania na miernom ohni), ale nesmie prejsť varom, inak stráca schopnosť želírovania. Potom zamiešame rozohriatu želatínu do náplne. Ďalším úskalím želatíny teda je, že náplň najprv zostáva dlho riedka (a keby sa v tejto fáze naliala náplň na korpus, tak ten nasiakne), potom nasleduje pomerne krátka doba optimálnej hustoty a nasleduje rýchle stuhnutie želatíny (v tejto fáze sa už náplň nedá na korpus naliať – je možné ju ale v horúcom kúpeli znovu povoliť a tuhnutie opakovať). Je teda nutné pravidelne sledovať, či už zmes tuhne. Na skrátenie prvej „riedkej“ fázy, môžeme dať náplň obsahujúcu želatínu do chladničky alebo do kúpeľa s ľadom – v takomto prípade priebežne miešame. Aj napriek tomu sa ale nemusíte želatíny báť. A pokiaľ nemáte istotu a chcete len zaliať ovocie na koláči alebo na torte tenkou vrstvou želé, potom je tu iný prípravok Tortové želé, s ktorým sa pracuje veľmi jednoducho. Tortové želé však nie je určené na prípravu krémov a vysokých želatínových tort.

 
Aj vy máte zaujímavú radu, o ktorú by ste sa chceli podeliť s ostatnými?
Pošlite nám ju! My ju radi zverejníme.
Zhoda-partnerov.jpg

Zhoda partnerov podľa dátumu narodenia


Partnerská zhoda, zhoda na pracovisku, s najbližšími ..... Prečo sa dejú veci ako sa dejú? To všetko nám môžu ozrejmiť čísla. Podľa dátumu narodenia v numerológii nájdeme odpovede na mnohé otázky.
Vypočítajte si svoju zhodu!


 
obr.jpg

Vy ešte nemáte reklamu na DobraRada.sk?


Využite možnosť kvalitnej a výhodnej textovej i banerovej reklamy pre vašu firmu či agentúru. Ponúkame vám aj prenájom spätných odkazov z "priateľského" prostredia, ktoré spĺňa podmienky SEO optimalizácie.


 
obr.jpg

FASHION SUMMER EVENT S BORISOM HANEČKOM


19. september 2019, ROYAL PALACE *****
Turčianske Teplice


 
TIP.JPG

Plánovanie záhradného posedenia


Niekoľko jednoduchých tipov, na ktoré by mal staviteľ myslieť skôr, ako začne budovať posedenie...


 
01.jpg

Ako skladovať chlieb a pečivo tak, aby ste ich nemuseli na druhý deň vyhodiť?


Pečivo patrí k potravinám, ktoré bohužiaľ často končia v odpadkovom koši. Navrchu chrumkavé a vnútri mäkké vydrží spravidla len jediný deň, potom začne tvrdnúť, gumovatieť, alebo dokonca plesnivieť. Záleží na tom, kde a ako ho skladujete.


 
obr.jpg

Odstránenie výkvetov z betónového plotu


Plot zo štiepaného betónu imituje vzhľad plotu z neporovnateľne drahšieho štiepaného kameňa.


 
skladovanie.jpg

Sušenie zeleniny ako rovnocenná alternatíva ku konzervovaniu


Neviete čo robiť s bohatou úrodou zeleniny? Nasušte si z nej zásoby na zimu. Bude sa vám hodiť nielen do polievok. Sušenie je lacná, rýchla a jednoduchá metóda konzervácie bez chémie a cukru.


 

Rozmýšľate nad vytvorením eshopu? Prečítajte si ako na to

Na internete nájdete množstvo firiem, ktoré vám ponúkajú riešenia na tvorbu eshopu. Prečítajte si 5 tipov, na ktoré by ste mali pamätať už na začiatku.

Sypaný tvarohový závin

Múku, cukor, prášok do pečiva dobre zmiešajte. Nahrubo vymastite plech ...

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

27709968

Úvod | Mapa stránok | RSS | Meniny má Ľudmila | Pondelok 16.9.2019 |
ÚvodÚvodná stránka